جنبش
موضوعات داغ

محکومیت دانشجویان معترض به مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان به یک سال حبس تعزیری

با رای شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری، هستی امیری و ضیا نبوی هریک به اتهام تبلیغ علیه نظام، به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

پس از تجمع اعتراضی ۱۶ اسفندماه سال ۱۴۰۱ دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در اعتراض به مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان مدارس دخترانه، پرونده‌ای قضایی تشکیل و در تاریخ ۱۹ تیرماه سال جاری، در شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب، مورد رسیدگی قرار گرفت.

در این پرونده، علاوه بر اعتراض دانشجویان به مسمومیت‌های سریالی، اضافه‌شدن مواردی چون متن‌های ضیاء نبوی در حمایت از خیزش «زن، زندگی، آزادی» و اعتراضات دانشجویی در آن ایام، و مواضع هستی امیری در دفاع از حق حیات و مخالفت با مجازات اعدام و همچنین دیدار با خانواده‌ی نرگس محمدی، به چشم می‌خورد.

صدور حکم یک سال حبس برای دانشجویان معترض به مسمومیت‌های سریالی مدارس درحالی صورت گرفته که تاکنون خبری از شناسایی و‌ محاکمه‌ی آمران و عاملان این حملات، منتشر نشده‌‌ است.

حکم محکومیت زندان این ۲ دانشجو در شرایطی صادر شده که فشارها بر تشکل‌ها و فعالان دانشجویی در ماه‌های اخیر به اوج خود رسیده است. هستی امیری و ضیا نبوی، پیش از این نیز بابت فعالیت‌های دانشجویی خود به مجازات زندان محکوم شده بودند.

نوشته های مشابه